Školní a provozní řád, zázemí

Školní řád najdete ZDE. 

Provozní řád LMŠ najdete ZDE. 

Vnitřní řád výdejny najdete ZDE

Našim zázemím jsou dvě jurty a zahrada …

Přenosné obydlí mongolských pastevců se dokonale hodí pro účely lesní školky.  V jurtě je teplo a sucho a od zvuků přírody nás dělí jen pár cm ovčí vlny a plachty.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Majitel Dílny pod kopcem, která nám jurty vyrobila říká: “Jurta je však  především krásná a pobývat v ní je povznášející.“. Více na https://www.cz.yourtent.com/

Zahradu je vybudována v systému jedlé zahrady, kde se děti dostanou přímo do styku s přírodními dobrotami a příroda začíná hned u posledního schodu jurty. Hracími prvky jsou ohniště s posezením, hřiště,  pískoviště, zatravněný kopec se zabudovanou skluzavkou, posezení z kmenů stromů a kamenů, záhony, bylinná spirála, blátivá kuchyně, skrýše z vrbového proutí, domeček a výběh pro morčata. Zahrada je osazena různými druhy jedlých stromů, keřů, rostlin a bylin.  

Altán – krásný prostor, který nám dává střechu nad hlavou pokud prší a stín, když hodně svítí slunce, a taky houpačky a tabule na kreslení a pódium pro divadlo.

Hygienickým zázemím je dřevěný domek (kadibudka J, ale luxusní) se 4 pilinovými, kompostovatelnými záchody a 2 umyvadly s tekoucí teplou vodou. 

Za 5 minut od Bezinky jsou děti v lese. Les je krásný les, pro dětské hry jako stvořený s nekonečno možnostmi pozorování přírody.  Statné duby a buky, břízky, borovice, potůčky, ptáci, brouci, veverky, zajíci, srnky, posed, lesní cestičky,….

A za 15 u přehrady Olešná.